Bilgi Bankası: İstatistikler
Arama Motorlarından Gelen Ziyaretçilerin Hangi Kelimelerde Arama Yaparak Siteye Geldiklerini İnceleme
Yazar T-Soft Destek 8 on 17.11.2011 02:28

Yönetim panelinde İstatistikler / Diğer Ziyaretçi İstatistikleri / Aranan Kelime İstatistikleri  bağlantısına tıklayınız.

Yıl ve Ay seçimini yapıp Filtrele'yi tıklayınız.

Açılan sayfada grafiksel rapor olarak en çok aranan 15 kelimeyi ve bu kelimelerin her birisinden gelen ziyaretçileri göreceksiniz.   Grafik çubuklarının üzerlerine tıkladığınızda,   açılan yeni bir pencerede ilgili arama motorunda o kelimenin araması tekrar yapılacaktır. Böylece o aramada nasıl göründüğünüzü ve kaçıncı sırada çıktığınızı anlayabilirsiniz.

Sayfanın alt bölümünde ise, seçtiğiniz yıl ve ayda yapılan tüm aramalar ve bu aramalarla gelen ziyaretçi sayılarını göreceksiniz.

 

 

Diğer bir istatistik olan İstatistikler / Diğer Ziyaretçi İstatistikleri / Arama İstatistikleri bağlantısına tıklayınız.

Yıl ve Ay seçimini yapıp Filtrele'yi tıklayınız.

Açılan sayfada grafiksel rapor olarak en çok aranan 15 kelimeyi ve bu kelimelerin her birisinden gelen ziyaretçileri göreceksiniz.  Burada yer alan kelimeler birden fazla kelime ile arama yapıldığında, ortak kelimelerin toplam aramasını verir.  Örneğin,  Sarkıt Lamba,  Lamba Modelleri  gibi iki arama ile sitenize iki ziyaretçi gelmişse, bu raporda,    Lamba 2, Sarkıt 1, Modelleri 1 olarak görünür.  Bu rapor sayesinde de gelen ziyaretçilerin en çok kullandıkları kelimeleri yakalayabilirsiniz.  Bu size site içerisinde çok kullanabileceğiniz kelimeler ile ilgili fikir verecektir.

Sayfanın alt bölümünde ise, seçtiğiniz yıl ve ayda yapılan tüm aramalar ve bu aramalarla gelen ziyaretçi sayılarını göreceksiniz.

T-Soft e ticaret sistemi mükemmel Arama motoru optimizasyon yapısı sayesinde, bir çok önemli, anahtar kelimede ilk sayfada bu sistemi kullanan sitelerin yer almasını sağlar.

(10 oy)
Bu makale faydalı oldu
Bu makale faydalı olmadı

Yorumlar (0)
Yorum Yazın 
 
Adınız Soyadınız:
E-Posta:
Yorumlar:
T-Soft e-ticaret sistemleri