Bilgi Bankası
Fatura Yazdırma Modülü
Yazar on 29.03.2013 13:51

 

Fatura Yazdırma Modülü

Fatura yazdırma modülü herhangi bir muhasebe programına ihtiyaç duymaksızın yönetim panelinden direkt faturayı yazdırabilme olanağı sunmaktadır. Fatura Modülü  lisansa tabi bir modül olup Tsoft  E-ticaret yazılımı içerisinde sadece Live pakette bulunmaktadır.Fakat kullanmak isteyen diğer kullanıcılar için ilave modül olarak açılabilmektedir.

Fatura Yazdırma Modülü Nasıl Kullanılır?

Fatura modülünü kullanmadan  önce matbaada bastırmış olduğunuz fatura şablonunu scan edip aşağıda belirtildiği gibi sisteme yüklemelisiniz.Bu sayede sistemde bulunan bilgilerin faturanızda istediğiniz yerde çıkmasını sağlayabilirsiniz.Fatura şablonunuzu yükledikten sonra yapmanız gereken tek işlem fatura bilgilerini sürükle bırak yöntemiyle şablon üzerinde istediğiniz yere taşımaktır.Burada unutulmaması gereken,sistem fatura bilgilerinizi istediğiniz bölüme yazacaktır fakat yazılacak bilgilerin başlıklarını değil,bilgilerin sadece kendisini yazar.

Örneğin;

“ Düzenleme Tarihi ” başlığını sistem yazmaz, bu başlık faturada bulunmalıdır.Sistemin yazacağı alan sadece “29.03.2013” gibi tarih bilgisidir.

Yüklemiş olduğunuz fatura şablonunu bir sonraki sayfayı açtığınızda göremeyeceksiniz, çünkü sadece bilgi kutucuklarının yerini tespit edebilmeniz için entegre edilmiştir.Ayarlar yapıldıktan sonra sipariş ekranında fatura yazdır botununa tıklamanız yeterlidir.Otomatik olarak fatura bilgileri şablonunuza aktarılacaktır.

 

 

(8 oy)
Bu makale faydalı oldu
Bu makale faydalı olmadı

Yorumlar (8)
Ayhan Demiral
02.02.2014 20:35
Bu modülü google cromede çalıştırdığım zaman yazdırma işlemini yatay yapıyor Firefoxta ise dikey yapıyor ama yazıda hatalar oluyor silik ve nokta vuruslarında kayma oluyor. Normal lazer yazıcı ile sorun yaşanmıyor (aynı nokta vuruşlu yazıcı ile wordde yazdırınca yazılar cok net) bunun nedeni ne olabilir ?
T-Soft Destek
13.02.2014 10:10
Merhaba,
Fatura yazdır butonuna tıkladığınızda PDF ekranı açılmaktadır bu ekranda önizleme olarak dikey gelmektedir. sistem formatıda bu şekildedir. Tarayıcı ayarlarınızı kontrol etmenizi öneririz. Diğer sorularınız için TDM talebi ile destek talebi oluşturabilirsiniz.

iyi Günler.
Gülden SARIOĞLU
19.05.2015 11:17
Ben de aynı sorunu yaşadım Ayhan Bey, çözdünüz mü sorunu? Lazer yazıcıda problem yok. Nokta vuruşlu yazıcıda , chromeda açılan fatura yatay yazdırıyor. Explorerda açılan fatura PDF olarak açılıyor ve dikey yazdırıyor.
fatih öztürk
11.02.2016 14:40
Merhaba ,
müşeteri birçok ürün aldıysa ve fatura sayfasına ürünler sığmıyorsa ne yapabiliriz
T-Soft Destek
12.02.2016 09:07
Merhaba,

Ar- Ge departmanında konuyla ilgili geliştirmeler devam etmektedir.Geliştirme tamamlandığında bültenden yayınlanacaktır.
alperen özel
22.05.2016 14:15
merhaba faturada font büyüklüklerini seçebiliyormuyuz
T-Soft Destek
31.05.2016 17:48
Merhaba,

Fatura ayarları sayfasında font puntosun da değişiklik yapabilirsiniz.
Gülizar İlbay
09.06.2016 20:32
Bana gelen ticket cevabı sorunu çözüyor

"Chrome'un ayarları ile ilgili sorun vardır. Tarayıcıya chrome://plugins/ yazıp Chrome PDF Viewer seçeneğini devre dışı bırak seçmelisiniz."
Yorum Yazın 
 
Adınız Soyadınız:
E-Posta:
Yorumlar:
T-Soft e-ticaret sistemleri