Bilgi Bankası: Şablon Yönetimi
T-Soft Şablon Mimarisi Nedir? Ne İşe Yarar?
Yazar T-Soft Destek 8 on 29.11.2011 23:28

T-Soft e-ticaret yazılımları kendi geliştirdiği bir mimari ile yazılım ve tasarım katmanı arasında müşterilerin yönetebildiği ara bir katman oluşturmuş buna Şablon Sistemi adını vermiştir.

Bu yapı, müşterinin FTP'ye ihtiyaç duymadan,  çok basit bir kaç fonksiyondan oluşan küçük programlar yazabileceği, veritabanında bulunan değerleri müşterilere yansıtabileceği veya bu değerleri kullanarak yeni değerler üretebileceği bir yapıdır.

Her müşteri, doğal olarak kendi sitesi için çok farklı beklentiler içerisinde olabilmekte, kimi ürün detayının olduğu sayfada stok miktarının görünmesini istemekte, kimisi böyle bir şeyin çok yanlış olabileceğini düşünmektedir.   Bu ve benzeri ihtimaller yeri geldiğinde binlerce seçeneğe dönüşebilmektedir.   Bunlar içerisinde çok yaygın olanlar yazılım içerisinde bulunan ayar seçeneklerinden düzenlenmekte, kalanlar ise bir çok yazılım firması tarafından çözümsüz bırakılmaktadır. T-Soft e-ticaret sistemi kullanıcıları,  internet teknolojilerine biraz ilgi duyuyorarsa, karmaşık yazılım işlerine girmeden, kendileri bu isteklerini yerine getirebilmektedirler.

Bu kategoride bulunan makalelerde şabon mimarisinin kullanımı ve kullanırken gerekli olan her türlü yardım bulunmaktadır.

Şablon mimarisi, T-Soft e-ticaret sistemine sahip e-ticaret sitelerini rakiplerinden farklılaştırabilecek en büyük fırsatlardan birisidir. 

(14 oy)
Bu makale faydalı oldu
Bu makale faydalı olmadı

Yorumlar (0)
Yorum Yazın 
 
Adınız Soyadınız:
E-Posta:
Yorumlar:
T-Soft e-ticaret sistemleri