Haber Kategorileri

RSS Feed
Haberler
Oct
16

E-ticaret sitelerinde normal şartlarda, kredi kartı taksitlendirmelerinde komisyon uygulanan durumlarda, kargo ücreti dahil toplam sipariş bedeli üzerinden hesaplama yapılarak komisyon tutarı eklenmektedir.

Yapılan geliştirme ile bir ayar seçeneği eklenmiş.  Bu ayarla istenildiği zaman kargo tutarı hariç tutularak, komisyon tutarı eklenebilecektir.

Bir örnek vermek gerekirse,  80 TL sepet toplamı olan bir siparişin 20 TL kargo ücreti bulunmakta ve kredi kartına 6 taksit komisyon oranı %10 ise,  

Kredi kartı ile 6 taksitli yapılan bir satışta, 80 TL + 20 TL =100 TL sipariş tutarına %10 komisyon eklenerek toplam tutar 110 TL olarak hesaplanır ve müşteriden bu ücret çekilir.

Ancak bu ayar aktif edildiğinde hesaplama şu şekilde olacaktır.  80 TL sipariş tutarı + %10 komisyon bedeli (8 TL) = 88 TL + kargo bedeli olmak üzere,  toplam  108 TL çekim yapılır.

E-ticaret sitesinin müşteriden daha az ücret almasına sebep olan bu ayar, perakende mağazacılık yapan işletmelerde tercih edilmektedir.  Bu sayede ürün değişim ve iade işlemlerini mağazalarda yaptıklarında, mağaza fiyatları ile tutarsızlık olmamaktadır.

Ayara ulaşmak için Ayarlar / Genel Ayarlar / Ödeme Seçenekleri ayarlarında  Kargo Tutarını Kredi Kartı Komisyon Oranına Dahil Etme  başlığından ulaşılabilir.

 


Yorumlar (0)
Yorum Yazın 
 
Adınız Soyadınız:
E-Posta:
Yorumlar:
T-Soft e-ticaret sistemleri