Haber Kategorileri

RSS Feed
Haberler
Sep
4

T-Soft e-ticaret sistemi ile çoklu para birimi kullanımlabilmektedir.  Müşteri siteye girdiğinde,  tercih ettiği para birimi ile ürün fiyatlarını görüntüleyebilmektedir. 

Çoklu para biriminin aktif olduğu sitelerde, bu ayar aktif yapıldığında, müşteri hangi para birimini aktif etmiş ise o para biriminden çekim yapılır.

Ayar pasif olduğunda sitenin varsayılan para biriminden çekim yapılır.

Site varsayılan para birimi TL ise, müşteri sitede USD para birimini seçmişse, ayar aktif olduğu durumda, müşteri kartından USD olarak çekim gerçekleşir.

Pasif olduğunda ise, sitede aktif olan kur ile USD çarpılır ve TL bedeli kadar çekim yapılır. Yönetim panelinde, tamamlanmış siparişler incelenirken; müşteri Para Birimi ile gör seçeneğinde, müşterinin tercih ettiği kur ile sipariş detayları görünecektir. Varsayılan sipariş detayları kısmında ise, site kuru üzerinden çevrim yapılarak sipariş bilgileri görünecektir.

Türkiye bankalarına ait sanal poslar, özel izin alınmadığı durumda döviz çekimlere kapalıdır. Bu ayar aktif edilmeden önce bankadan özel izin alınması gerekmektedir.

 

Bu özellik sayesinde, yurt dışından siteyi ziyaret eden müşterilere,  farklı kur tanımlaması yapılarak, yüksek fiyattan satış yapılabilmektedir.

Özellik; Ayarlar / Genel Ayarlar bölümünde,  Ödeme seçenekleri kategorisi içerisinden aktifleştirilip, pasifleştirilebilmektedir.Yorumlar (0)
Yorum Yazın 
 
Adınız Soyadınız:
E-Posta:
Yorumlar:
T-Soft e-ticaret sistemleri